Täitematerjali müük

Hoonete lammutamisel tekkinud kivijäätmed töötleme ümber teiseseks tooraineks, mis kujutab endast head täitematerjali. Saadud peenkillustikku kasutatakse peamiselt ajutiste teede rajamiseks, nt. ehitusplatsidel parklate, ajutiste parkimiskohtade ja sissesõiduteede rajamiseks, täitematerjalina, liiva-kruusa segus pinnasetöödel, teedeehitusel tee aluskihina ning igal pool mujal, kus läheb vaja odavat ja kvaliteetset täitematerjali.

Lammutamisel tekkinud ümbertöödeldud kivijäätmed hakati Eestis müüma alles hiljuti ning kohe võis ka näha, et selle hind mõjutab ehitustööde hindu. Paekivikillustikust, graniidikillustikust ja teistest looduslikest killustikuliikidest erineb kivijäätmetest toodetud peenkillustik väiksema külmakindluse, kuid ka madalama hinna poolest, mis on tingitud väiksematest ressursikuludest.

 

Müüme järgmisi materjale:

Eelnevalt purustatud kivimaterjal – lammutustööde käigus tekkinud kivijäätmed (betoon, tellis, paas), millised betooni peenestuskääridega on peenestatud sobivateks tükkideks.

Toorkillustik –  lammutustööde käigus tekkinud kivijäätmed (betoon, tellis, paas), millised kivipurustiga purustatakse killustikuks, fraktsioon 0 – 80 mm.